Kurucumuzdan

Sevgili Anne Babalar;

 

Atael Koleji 2003 yılında okul öncesi eğitim merkezi ile eğitim dünyasına“merhaba”dedi.

 

Anaokulumuzu kurarken amacımız çocuklarımızda öğrenmeyi sevmeyi cesaretlendirmek, aynı zamanda onların gelişim düzeylerini, ilgi ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak kalıcı öğrenmeyi öğrendiklerini içselleştirerek yaşantılarına aktarabilmelerini sağlayabilmektir.

 

Bilgiyi doğrudan aktaran geleneksel eğitim metodlarının etkisinden sıyrılarak çocuklarımızı araştırmaya yönelten yaşayarak öğrenme modellerini kendimize ilke edindik. Çünkü Atael Kolejine göre doğru olan akademik bilgi verip bilgileri depolamak değil; içinde yer alarak öğrenmesini sağlamaktır.

 

Okulöncesi dönemde okul- aile iş birliği ile farklılıklarını göz önünde bulundurarak, gelişimlerine ivme kazandırdığımız, öğrenmeyi sevmeyi öğrettiğimiz çocuklarımızın ilkokul yıllarında öğrenmekten vazgeçmeleri, kendisi ve çevresi ile ilgili farkındalıklarında regresyon yaşamaları, bizi ilkokul ve ortaokul açmamız gerekliliği ile karşı karşıya getirdi. Velilerimizin teşviki ve en önemlisi duydukları güven bize güç verdi.

 

Atael Koleji 2012 – 2013 eğitim – öğretim döneminde açtığı ilkokul ve ortaokul ile 2018 -2019 eğitim- öğretim döneminde açtığı Anadolu ve Fen Lisesi ile eğitim dünyasında sağlam adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

 

Okulumuzda öğrencilerimize akademik eğitim verirken, temel becerileri uluslararası düzeyde kazandırmayı hedefliyoruz. Öğrencilerin bilgi edindikleri okullarına severek ve isteyerek gelmelerini istiyoruz. Bu nedenle okulumuzda severek öğrenmeyi cesaretlendirecekleri ortamlar oluşturduk.

 

Okulumuzda sadece bizi şampiyonluklara / birincilikler listesine götürecek öğrencilere değil, bütün öğrencilere odaklanıyoruz. Herkesin tam olarak öğrenebileceğine inanıyor ve bunun için çaba gösteriyoruz. En iyi öğrencilerin zekası ve yeteneği ile değil tüm öğrencilerimizin zeka ve yetenekleri ile övünüyoruz. Okulumuzda her öğrenci bizim için biricik ve değerli.

 

Öğrencilerin davranışlarının kontrol edildiği ortam yerine güven ve saygıyı esas alan bir ortam sunuyoruz.

 

Güçlü ve tecrübeli bir eğitim kadrosu ile çıktığımız eğitim yolculuğunda “Atael Koleji “etkili ve öğrenen okul” yaklaşımları ile bizden önce açılan ve bizden sonra açılacak olan birçok eğitim kurumuna ışık tutacaktır. Buna inancımız çok yüksektir.

 

Dilber YÜCE

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı

 Atael Eğitimcileri Diyor ki... EY BÜYÜK ATATÜRK; Atael Öğretmenleri olarak söz veriyoruz ki, Yeni nesilleri, Cumhuriyetin fedakar öğretmenleri ve eğitimcileri olarak, bizler yetiştireceğiz ve yeni nesil bizlerin eseri olacaktır. //