İlkokul

 

İlkokul eğitimi, “Temel Eğitim” tanımlanmasından da anlaşılacağı gibi gelecekteki öğrenimin ve başarının temelini teşkil etmektedir. İlkokul eğitimiyle aşılanan beceriler/ değerler temel beceriler ve değerlerdir ayrıca gelecek eğitim-öğrenim yaşantısının temelini oluşturmaktadır. Öğrencilerin eğitim sisteminin ilerleyen yıllarındaki başarıları ilkokul eğitimlerine dayalıdır.

 

Atael Koleji,kurulduğu günden itibaren, uygulamaları ve öğrencilerine birey olarak değer veren bakış açısı ile çalışmalarını sürdürmekte “Tam Öğrenme” eğitim modelini uygulamaktadır. 

 

Okulumuz sürekli gelişen dünya standartlarına uygun, yenilikçi ve gelişen öğrenme ortamları oluşturmaya özen göstermiş, “kıvılcımdan volkana” sloganı ile evrensel ve kültürel değerleri benimsemiştir. Sevgi dolu bir eğitim ortamı oluşturarak evrensel değerlerle hizmet eden, başarıları ile kendini kanıtlamış bir eğitim kurumudur.  Öğrenci bireysel değerliliğine bir bütün olarak bakarken yeteneklerin keşfedilip geliştirilmesinde destek sağlaması amacıyla eğitim programlarını zenginleştirmiştir.

 

Bizler için öğrencilerimizin sadece öğrenmeleri değil, Kaliteli Yaşam Felsefesi oluşturmaları, yaşam becerileri elde etmeleri de çok önemlidir. Üst düzey düşünme becerilerini öğrencilerimizde oluşturabilmek, günlük hayatlarında kullanabildiklerini görmek ve hayata zengin bir altyapı ile atılacaklarını görmek eğitimciler için gurur kaynağıdır. Seçimlerini özgür iradesi ile yapan ve seçimlerinin sorumluluğunu taşıyan öğrenciler yetiştirmek önceliklerimiz arasındadır.

    

Okulumuzun eğitim felsefesi, vizyon ve misyonu doğrultusunda yapılan çalışmalarımız eğitim ortamlarımıza yansıtılmakta öğrencilerimizin gelişimleri takip edilmekte ve süreç değerlendirmesi yapılmaktadır. Hedeflerimize ulaşmak için kullanılan program ve yöntemler deneyimli, güçlü ve sevgi dolu bir kadro ile öğrencilerimize ulaştırılmaktadır.

 

 

Atael Koleji; öğrencisi, velisi, yöneticisi, öğretmeni ve diğer çalışanlarıyla büyük ve güçlü bir ailedir.

 

 

 

 

 

 

 Atael Eğitimcileri Diyor ki... EY BÜYÜK ATATÜRK; Atael Öğretmenleri olarak söz veriyoruz ki, Yeni nesilleri, Cumhuriyetin fedakar öğretmenleri ve eğitimcileri olarak, bizler yetiştireceğiz ve yeni nesil bizlerin eseri olacaktır. //