Anadolu ve Fen Lisesi

Atael Fen-Anadolu Lisesi, öğrencilerinin öğrenme stillerine göre hazırladığı eğitim programlarıyla onların ilgi, yetenek ve potansiyel becerilerine göre eğitim alarak akademik başarıları yüksek, insani değerlere sahip, bilgi üretebilen, keşfetmenin ve gerçekleştirebilmenin metodlarını bilen, nitelikli bireyler yetiştirmeyi ilke edinen bir okuldur.

 

Öğrencilerimizin, öğrenme stilini oluşturan ilgi, yetenek, birikim ve potansiyellerini dikkate alarak hazırladığı eğitim programları ile;

 

  • Her öğrencinin öğrenmeyi başarmasını sağlamayı,
  • Yüksek akedemik başarının yanında onların bilgi üretmelerine ve bunları gerçekleştirebilmelerine fırsat tanımayı,
  • Spor, sanat ve kültür alanındaki ilgi ve yeteneklerini desteklemeyi,
  • Evrensel anlamda yüksek insani değer ve kalitesine sahip bireyler olmalarını sağlamayı ilke edinmiş bir okuldur.

Öğrenciye iyi eğitim vermenin yolunun, öğrenciyi her yönü ile öğrenmekten geçtiğini düşünen okulumuz her öğrenciye; başarma, kendini keşfetme ve anlatma olanağı sağlamaktadır.

 

Unutulmamalıdır ki bulundukları toplumları; keşfeden, üreten, kendisini ifade edebilen, yaratıcı ve yüksek insani değerlere sahip bireyler ileri götürebilir.

 

 Ankara, Yenimahahalle ilçesi, Batıkent'te  bulunan özel okul binamız (Bulvar Kampüsü) Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi bölümlerimizi içermektedir.


 

 Atael Eğitimcileri Diyor ki... EY BÜYÜK ATATÜRK; Atael Öğretmenleri olarak söz veriyoruz ki, Yeni nesilleri, Cumhuriyetin fedakar öğretmenleri ve eğitimcileri olarak, bizler yetiştireceğiz ve yeni nesil bizlerin eseri olacaktır. //