Bilişim ve Kodlama

 

 

Bilişim Garajı 

Online Eğitim Platformu Uygulamaları 

 

ATAEL Kolejinde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım (ICT)

 

Doğduğu andan itibaren teknoloji ile karşılaşan 21. yüzyıl çocukları günlük yaşantısında bir çok online teknolojiyi kullanarak büyümektedirler. Yetişkinlere göre teknolojiye adaptasyonları çok daha hızlı olan bu çocukların gelişen teknolojiye uygun becerilerini desteklemek ve dijital araçları daha etkin kullanabilmelerini sağlamak için teknoloji eğitimi artık bir gereklilik halini almıştır.

 

Okulumuzda Bilişim Teknolojileri eğitimi, Bilişim Garajı Online Eğitim Platformu Uygulamaları ile öğrencilere yenilikçi bir öğrenme deneyimi yaşatırken, kodlarla örülmüş yeni bir dünyanın kapılarını açmaktadır.

 

  

 

Bilişim Garajı Online Eğitim Platformu Uygulamaları sayesinde öğrencilerimize kodlama, 3D tasarım, akıllı cihaz tasarımı, web tasarımı, girişimcilik ve e-stem eğitimleri verilmektedir.

Autodesk Tinkercad ve Google Sketchup gibi üç boyutlu tasarım programları yardımıyla öğrencilerimiz 2D ve 3D olarak ihtiyaç duyduğu ve hayal ettiği   tasarımları yapabilmektedir.

Web Tasarımı eğitimleriyle öğrencilerimiz günlük yaşantımızda kullandığımız web sitelerin çalışma prensiplerini öğrenirler. Arka planda çalışan kod kümelerini oluşturan HTML işaretlerini yazma becerisine sahip olurlar.

 

Akıllı Cihaz Tasarımı çalışmalarında;

 

  • Elektronik Üretim Seti,
  • Arduino ile Akıllı Cihaz Tasarımı,
  • Raspberry Pi ile Akıllı Cihaz Tasarımı

 

Eğitimleriyle öğrencilerimiz günlük yaşamda kullandıkları cep telefonları, ev aletleri ve arabalar gibi hayatı kolaylaştıran akıllı cihazların sensörlerden topladığı verileri mikrodenetleyicilere yüklenen kodlar ile işleyerek akıllı cihaz tasarlama becerisine sahip olurlar.

 

İlkokul öğrencilerimiz Elektronik Üretim Seti eğitimleri ile devreler kurup enerjinin harekete, farklı seslere ve ışığa dönüştüğü tasarımlar gerçekleştirirken, Ortaokul öğrencilerimiz Arduino Uno’ları Scratch for Arduino yazılımı ile kodlama yapmakta, lise öğrencilerimiz ise Arduino’nun kendi orijinal IDE’si ile ve “python” üzerinde kodlama çalışmalarında bulunmaktadırlar.

 

 

E-STEM çalışmaları öğrencilerin matematik, temel ve sosyal bilimler derslerinde edindikleri kuramsal bilgileri, dijital ortamda kurgulama ve uygulama imkanı sağlamaktadır.

 

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi ile bilgisayar kullanma ve yönetmeye yönelik teknik bilgi ve becerilerini geliştiren öğrencilerimize, aynı zamanda sosyal konularda yetkinliklerini ve farkındalıklarını arttırmak amacıyla; dijital vatandaşlık, siber zorbalık, etik ve güvenlik konularında da eğitimler verilmektedir.

       

 

 

 

 Atael Eğitimcileri Diyor ki... EY BÜYÜK ATATÜRK; Atael Öğretmenleri olarak söz veriyoruz ki, Yeni nesilleri, Cumhuriyetin fedakar öğretmenleri ve eğitimcileri olarak, bizler yetiştireceğiz ve yeni nesil bizlerin eseri olacaktır. //