Yemek Hizmetleri

menü için tıklayın 

 

Öğrencilerimiz için sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi ara öğününü, ortaokul ve lise öğrencilerimiz ise öğle yemeği ve ikindi ara öğününü keyifle yaparak, gün içerisinde ihtiyaçları olan kalori miktarını alır ve günü zinde olarak tamamlarlar.

 

Okulumuzda sağlıklı beslenmenin bir alışkanlık olduğu gerek yemekhanede, gerekse de öğretmenlerin verdiği eğitimlerde sıkça vurgulanır. Uzun ve sağlıklı yaşamın temelleri şimdiden atılır.

 

Öğrencilerin yemeği sadece ihtiyacı olan besini sağlaması olarak değil, gerçek bir yaşam becerisi olarak görmeleri hedeflenir.

 

ATAEL Koleji Batı ve Bulvar Kampüslerimizde yemek hizmeti Dünyanın ve Türkiye’nin lider yemek kuruluşu olan Compass Group’un yerli iştiraki olan Sofra Grup  tarafından sağlanmaktadır. 1987 yılından itibaren yemek ve destek hizmetleri sektöründe faaliyet gösteren Sofra Grup sadece Türkiye'de geniş referans listesi ile 81 ilde 4.000 lokasyonda, 30.000’e yakın çalışan ile yıllık 350 milyon öğün yemek hizmeti vermektedir. Sofra Grup ile birlikte öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve personelimize yenilikçi ve besleyici yemek çözümleri sunulmaktadır. Firma ile ilgili detaylı bigi için sofragrup.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Türk Kalite Standartlarında üretim ve servis yapan Sofra Grup ISO Belgesi, TSE yeterlilik Belgesi ve gerekli Gıda ve Tarım Sicil sertifikalarına sahip, yemek sektöründe öncü firmalar arasında yer almaktadır.

 

TS EN ISO 9001 Belgesi   TS ISO 45001 Belgesi   TS EN ISO 22000 Belgesi 

Çevre Yönetim Sistemi Belgesi   Sıfır Atık Belgesi   Hizmet Yeterlilik Belgesi

 

Yemek menüleri uzman diyetisyenler tarafından, öğrenci konseyi, veliler ve öğretmenlerin geri bildirimleri ışığında, sağlıklı ve dengeli beslenme prensipleri çerçevesinde, günlük kalori ihtiyaçları hesaplanarak hazırlanır. Hazırlanan bu menülerin öğrencilerimizin damak zevklerine hitap etmesine ve görsel sunumu ile de doyurucu olmasına dikkat edilir. Oluşturulan menüler okul yönetimi tarafından aylık olarak çeşitli yollarla, ailelere ve öğrencilere bildirilir.

 

Yemeklerde çocukların sağlığını kısa veya uzun vadede olumsuz olarak etkileyecek katı/sıvı trans yağlar kullanılmaz. Yağ ihtiyaçları bitkisel kaynaklı yemeklik yağlardan sağlanır.

 

Yemeklerde tatlandırıcı, gıda boyası, konserve ve bulyonların kullanılmamaktadır.Kızartma gerektiren yemekler mümkün olduğunca menülerden azaltılmıştır. Alternatif haşlama ve pişirme yöntemleri kullanılır.

 

Karbonhidrat tüketiminde sindirim sisteminin dostu ve öğrencilerin bilişsel gelişiminde katkısı olduğu kanıtlanan, lif içeriği yüksek tam tahıllı besinlere yer verilir.

 

Öğle yemekleri garsonlar tarafından zamanında servis edilerek öğrencilerin yemeklerini uygun sıcaklıkta yemeleri sağlanır.

 

Kolejimizin mutfağı ve Sofra Grup Yemek firması İş Sağlığı ve Güvenliği Firması tarafından aylık denetlenir ve çalışanların portör muayenesi düzenli aralıklarla yapılır. Sofra Mutfağı her zaman dış denetçilere açıktır. Mutfakta temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinde kullanılan maddeler dünya çapında onay görmüş firmalardan seçilir. Günlük dezenfeksiyon işlemleri düzenli olarak kayıt altına alınır.

 

 

 

Beslenme politikamız ile ilgili diğer önemli bilgiler.

 

  • Herhangi bir sağlık problemine ve besin değeri düşük olan gıdalara karşı özendiricileğe sebebiyet vermemesi açısından, okul saatinde tüketilmesi için dışarıdan yiyecek ve içecek (su dışında) getirilmesine ve dağıtılmasına izin verilmez.
  • Doktor tarafından rapor almak şartı ile özel diyeti olan öğrencilerimize özel beslenme programları uygulanır.
  • Okulumuzdaki içme suyu yüksek arıtma teknolojisi ile sağlanmaktadır. Öğrencilerimiz su sebillerinden kendilerine ait olan yenilenebilir su mataralarından su temin edebilirler.
  • Anaokulu ve İlkokul öğrencileri yemeklerini kendi öğretmenleri ile birlikte, kendilerine ayrılmış masalarda belirli bir düzen içerisinde yerler.
  • Anaokulu ve ilkokul için sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi ara öğünü hizmeti verilmektedir. Ortaokul ve lise öğrencileri için ise öğle yemeği ve İkindi ara öğünü hizmeti verilmektedir.

 

Kafeteryalar- Bulvar Kampüsü

 

  • Kafeterya hizmeti sadece ortaokul ve lisemizin yer aldığı Bulvar Kampüsü’müzde bulunmaktadır. Anaokulu ve ilkokulumuzun yer aldığı Batı Kampüsü’nde kafeterya bulunmamaktadır.
  • Kafelerimiz öğrencilerimizin ders aralarında kendilerine ait ortamlarında, arkadaşlıklarını pekiştirebilecekleri, dinlenebilecekleri ve sağlıklı atıştırmalıklar temin edebilecekleri yerler olarak tasarlanmıştır.
  • Kafeteryamız MEB tarafından belirtilen yönetmelikler doğrultusunda ürün satışı yapmaktadır. Yasaklı ürünler ve ürün gruplarının satışına izin verilmemektedir.
  • Taze meyveler, taze sıkılmış meyve suları, süt, yoğurt, ayran, kuruyemiş vb. ürünlerle öğrencilerimizin dengeli beslenme alışkanlığı kazanması desteklenmektedir.

 

 Atael Eğitimcileri Diyor ki... EY BÜYÜK ATATÜRK; Atael Öğretmenleri olarak söz veriyoruz ki, Yeni nesilleri, Cumhuriyetin fedakar öğretmenleri ve eğitimcileri olarak, bizler yetiştireceğiz ve yeni nesil bizlerin eseri olacaktır. //